Quality Assurance Engineer (у перекладі — «інженер із забезпечення якості») — позиція особлива й не до кінця зрозуміла. І не через брак інформації, а радше через велику кількість міфів та стереотипів. Насамперед можна розвиватися у своїй галузі та вирости з джуна до мідла, сеньйор-спеціаліста й стати лідом команди. Це передбачає організаторську роботу, найвища позиція у цьому напрямі — очільник QA-департаменту.

Тому я точно раджу новачкам для початку підтягнути англійську. Я свого часу фокусувалася на вивченні саме бізнес-англійської. Коли знань у тій чи іншій доменній сфері немає, потрібно добре вивчити теорію, технічні аспекти, як-от відповіді сервери, якщо ми кажемо про API, запити, що надсилаються тощо. Якщо ви світчер, раджу зважати на вже наявний досвід. Наприклад, людина має досвід у банківській справі й розуміється на фінансах. Якщо в команду потрібен спеціаліст, якому доведеться тестувати СRМ-систему, а ви в очі її ніколи не бачили, краще шукати іншу вакансію.

«Я отримав близько чотирьох відмов через те, що не знаю російської мови». 5 історій геймдизайнерів про пошуки роботи

Наприкінці хорошого курсу кожен студент має 3-5 особистих і командних проєктів, цього вже достатньо для пошуку роботи. Наприклад, школа GoIT розробила десяток марафонів і мінікурсів з різних напрямів. Є й марафон з тестування, де за 4 дні можна познайомитися з інструментами QA, навчитися шукати баги та створювати баг-репорти. Ми в жодному разі не відмовляємо від самоосвіти. При належному рівні мотивації та посидючості вона дає чудові результати.

як стати qa engineer

І робити це потрібно власними ресурсами або через ось такі win-win- партнерства. Вони не мають жодного сумніву, що цей напрямок матиме попит». «Головним чинником на шляху до QA є бажання та мотивація, все інше — вторинне.

Визначте сферу автоматизації

Щодо світчерів сьогодні і їхніх шансів отримати роботу. Наприклад, співробітник працює у підтримці, приблизно розуміє продукт, вміє розв’язувати конфлікти й має бажання зростати. Такий перехід з нетехнічної спеціальності в бік інженерної є досить реалістичним і навіть перспективним.

Так, навчання триватиме не місяць і не два, але воно того варте. Також є чудові ресурси на кшталт Codecademy таUdemy, де ви можете самостійно пройти курс з тестування чи програмування. Інженер QA відповідає за правильну роботу нових програмних продуктів перед їх випуском для кінцевих користувачів. Шляхом тестування програми та активного пошуку проблем він засвідчується, що все програмне забезпечення відповідає стандартам компанії.

Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?

Завдяки навчанню я розширила своє розуміння процесів, які відбуваються між замовником та виконавцем на шляху до втілення ідеї в життя. Дізналася все про планування часу команди, розподіл ресурсів та роботу з ризиками. Це мої основні задачі як менеджера проектів зараз.

як стати qa engineer

Враховується досвід користувача (як він звик діяти у програмах з аналогічним функціоналом). ➖ Також робота QA-інженера принципово полягає у контролі якості результату роботи інших, що може бути важко психологічно — кожен раз вказувати іншим, що вони зробили не так. Що, звісно не є проблемою, якщо робити це професійно, маючи гарні soft skills та навички комунікації.

Материалы по теме

У підсумку вийшов надзвичайно крутий відеопроєкт IT WAKE UP — для тих, хто розмірковує, яку професію в ІТ обрати. «Подобається, що відчуваєш свій вклад у якість продукту, особливо коли компанія невелика. Багато взаємодії з цікавими та творчими людьми, у геймдеві їх купа». Організатор, або менеджер, який визначає завдання, стратегію і координує роботу команди.

Відповідно, коли людина приходить непідготовлена й не знає, чим займається WIX, де я працюю нині, це справляє не надто гарне враження. Наші спеціалісти з працевлаштування зроблять все можливе, щоб ти знайшов свою першу роботу тестувальником. HR-фахівці допоможуть тобі з резюме та оформленням портфоліо. https://deveducation.com/uk/courses/manual-qa-engineer/ Підкажуть, як і де зареєструвати та оформити професійні профілі для отримання кращого офера. Вони підготують тебе до співбесід та дадуть доступ до вакансій, що більше ти ніде не знайдеш. Всього за декілька місяців я змогла опанувати більшість навичок, які необхідні для пошуків роботи.

Книги та курси

Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток. Мене інколи запитують про те, до чого я не маю стосунку — наприклад, про зарплату, — тож я просто пояснюю, що цим опікується окремий член команди, не я.

Що має знати тестувальник у 2023 році – стек технологій Manual QA Engineer

Навіть якщо ви плануєте прикриватися NDA, вас у будь-якому разі попросять хоча б загалом (але з технічними деталями) розповісти, чим ви займалися. За що відповідали саме ви, що та як тестували. На тривалих курсах зазвичай деякі теми розглядають дуже детально, і це може відволікати від основних речей, які потрібні для Junior QA позиції. Грубо кажучи, за розглядом детальної побудови мереж, ви можете пропустити головні моменти QA Core (основ тестування), які стануть у нагоді в майбутньому. Забезпечення якості — найширше з усіх понять, яке являє собою сукупність заходів, охоплюючих абсолютно усі етапи розробки, випуску та експлуатації програмного забезпечення. Це активності на усіх етапах життєвого циклу ПЗ, які вживаються для забезпечення необхідного рівня якості продукту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *